Akwaria

( ilość produktów: 58 )

Akwarium to dziś nie tylko zbiornik, w którym żyją ryby, coraz częściej jest to istotny element dekoracyjny wnętrza mieszkania, biura lub innego pomieszczenia. Przy wyborze akwarium warto jednak uwzględnić nie tylko jego design, ale także to, z jakich materiałów jest zbudowane, jego trwałość oraz jakość wykonania. Niezwykle ważne są również dodatki, bez których akwarium nie spełniałoby swojej funkcji. Akwarium to przecież nie tylko ścianki ze szkła, ale między innymi filtr, napowietrzacz, podłoże i odpowiednie oświetlenie oraz dopasowana szafka. Wszystko po to, aby akwarium – słodkowodne lub słonowodne, małe lub duże – było doskonałym miejscem dla roślin i ryb lub innych zwierząt. Prezentujemy poniżej nowoczesne akwaria, spośród których każdy może wybrać to idealne dla siebie.

Profesjonalne wykonanie z bezpiecznych materiałów

Akwaria różnią się przede wszystkim kształtem oraz pojemnością. Każde akwarium wykonane jest ze szkła float. Jest to rodzaj szkła przeźroczystego z charakterystycznym lekko zielonym odcieniem na krawędziach. Dzięki przezroczystości i gładkości szkło typu float doskonale nadaje się do wykonania akwariów małych i dużych. Grubość szkła dobrana jest zgodnie z europejskimi normami DIN. Jest to szkło idealne dla osób, które uwielbiają oglądać wnętrze akwarium i podpatrywać życie fauny i flory. Dodatkowo każde akwarium jest w pełni bezpieczne dla użytkowników. Zbiorniki akwarystyczne są zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa dzięki użyciu specjalistycznego silikonu oraz dokładnemu oszlifowaniu krawędzi.

Pojemność akwariów – możliwości jest wiele!

W naszej ofercie posiadamy nowoczesne akwaria o różnorodnej pojemności, od 4 litrów do 960 litrów. Wybór pojemności akwarium podyktowany jest między innymi tym, co zamierzamy hodować w akwarium, oraz rozmiarem i liczbą ryb. Ważne jest także to, czy ma być to akwarium słodkowodne, czy słonowodne, a także gdzie będzie się ono znajdowało (dom, biuro, szkoła). Klient może liczyć na profesjonalne doradztwo podczas zakupu małego lub dużego akwarium. Posiadamy w ofercie akwaria o różnych pojemnościach, np.: 12 l, 25 l, 45 l, 54 l, 112 l, 160 l, 200 l, 240 l, 300 l, 450 l, 720 l i 960 l. Dla małych ryb hodowanych w domu doskonale sprawdzi się małe akwarium o pojemności 10 litrów, 20 litrów lub 30 litrów. Jeżeli zakup akwarium dokonywany jest z myślą o tych, którzy uwielbiają ryby i morskie rośliny, sprawdzi się dobrze akwarium morskie, które wykonujemy na specjalne zamówienie. Akwarium do użytku domowego najczęściej wyposażone jest już w odpowiednie oświetlenie do akwarium, pokrywę i filtr. Większa pojemność akwarium wybierana jest zazwyczaj wtedy, gdy zbiornik akwarystyczny ma być istotnym elementem dekoracyjnym. Warto wtedy pomyśleć o dużej i wytrzymałej szafce pod akwarium, która będzie gwarantowała stabilność całej konstrukcji.

Akwarium to nie tylko szklane ściany

Aby nowoczesne akwarium spełniało właściwie swoją funkcję, było bezpieczne dla użytkowników oraz ryb i roślin, powinno być odpowiednio wyposażone. Jednym z podstawowych elementów koniecznych do prawidłowego funkcjonowania tego małego ekosystemu w naszych domach lub biurach jest filtr do akwarium. Odpowiada on za utrzymanie prawidłowych warunków chemicznych i fizycznych w akwarium. Filtr jest pomocny też w utrzymaniu czystości w zbiorniku, a wybór odpowiedniego uzależniony jest od pojemności akwarium. Filtry do akwarium dzielą się na wewnętrzne lub zewnętrzne. Te pierwsze umieszczane są bezpośrednio w zbiorniku i wyposażone są w regulację przepływu, deszczownicę oraz wkład filtrujący w postaci gąbki. Natomiast filtry zewnętrzne montowane są na ściankach zbiornika, w szafce dopasowanej do odpowiedniego wymiaru akwarium. Nowoczesne filtry zewnętrzne cechują się cichą oraz wydajną pracą. Wyposażone są między innymi w specjalną biogąbkę, pierścienie ceramiczne i aktywny węgiel. Do każdego filtra do akwarium dołączona jest instrukcja obsługi, która pozwala w prosty i intuicyjny sposób zamontować urządzenie dostosowane do zbiornika.

Świeże powietrze w akwarium

Niezwykle ważny w prawidłowym funkcjonowaniu małego lub dużego akwarium jest napowietrzacz. Jego zadaniem jest dostarczenie odpowiedniej ilości tlenu do wody oraz rozprowadzenie go w całym akwarium. Im więcej zamierzamy hodować ryb w zbiorniku, tym więcej tlenu będzie potrzebne w wodzie. Rodzaj napowietrzacza do akwarium uzależniony jest od wielkości zbiornika, rodzaju hodowanych ryb oraz roślin. Warto wybrać cichy, wydajny i energooszczędny napowietrzacz do akwarium. Przy zakupie napowietrzacza konieczne jest sprawdzenie parametrów urządzenia takich jak wydajność (np. 120 l/h lub 360 l/h) oraz moc (2 W lub 4 W).

Stabilnie i z gustem

Przy urządzaniu nowoczesnego akwarium konieczne jest przemyślenie, gdzie i na czym

powinno ono stanąć. Wychodzimy naprzeciw i oferujemy szafki pod akwarium dostępne w

siedmiu liniach. Nasze szafki pod akwarium charakteryzują się stabilnością całej konstrukcji dzięki zastosowaniu płyty meblowej 18 mm dostępnej w wielu wersjach kolorystycznych takich jak: klon, buk, wiśnia, truflowy, orzech, wenge, biały, beton, dąb artisan, czerń. Szafki są do samodzielnego złożenia, zawsze wyposażone w czytelną instrukcję montażu. W naszych szafkach pod akwarium dajemy klientowi wybór między nowoczesnością, elegancją, minimalizmem przy zachowaniu funkcjonalności i estetyki. Szafki pod akwarium są dostępne w rozmiarach od 60 cm długości, do 200 cm długości. Wybierając nasze akwarium, dajemy możliwość wyboru szafki, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Oświetlenie do akwarium

Nowoczesne akwarium to nie tylko miejsce do życia fauny i flory, ale także piękna i elegancka ozdoba. Aby podkreślić urządzenie wnętrza akwarium, warto pomyśleć o oświetleniu. Pokrywa do akwarium wyposażona jest w profesjonalne oświetlenie i posiada specjalną klapkę umożliwiającą karmienie rybek bez konieczności podnoszenia całej pokrywy. W ofercie posiadamy pokrywy do akwarium wykonane z tworzywa sztucznego, które sprawdzają się doskonale w akwariach o różnych wymiarach. Pokrywy do akwarium wyposażone są w oświetlenie LED, których strumień światła równomiernie rozkłada się w całym zbiorniku, pozwalając dostrzec nawet najbardziej ukryte szczegóły w akwarium. Wydajne oświetlenie LED Expert – dostępne w sklepie – to najlepsze rozwiązanie w przypadku pokryw emitujących zbyt mało światła. Montaż oświetlenia jest łatwy i intuicyjny dzięki dołączonej instrukcji. Profesjonalne oświetlenie do akwarium i wybór odpowiedniej barwy światła wspiera również proces fotosyntezy w przypadku hodowli roślin. Ten rodzaj oświetlenia do akwarium występuje w dwóch wersjach: białej i kolorowej, która wpływa na wybarwienie ryb i wzrost roślin w akwarium. Jeśli klientowi zależy na innym sposobie montażu oświetlenia, doskonałym rozwiązaniem jest oświetlenie zbiornika lampkami LED Intenso. Ten rodzaj oświetlenia do akwarium posiada dwie wersje światła: białe i kolorowe, które wpływa na wybarwienie ryb i wzrost roślin w akwarium.

Kolejna możliwość oświetlenia akwarystycznego to pokrywa Aluminiowa do akwarium

powyżej 60 cm długości. Wybierając tę pokrywę do akwarium, otrzymasz produkt najwyższej jakości, wykonany ze specjalnie zaprojektowanych profili aluminiowych. Posiada ona system klapek wykonanych z tworzywa, które ułatwią utrzymanie akwarium w czystości, bez potrzeby zdejmowania całej pokrywy. Dzięki swoim walorom estetycznym pokrywa do akwarium w wersji aluminiowej zapewnia niezwykle profesjonalny wygląd każdego zbiornika, a całość stanowi wyjątkową i niepowtarzalną dekorację każdego wnętrza. Ogromnym atutem pokryw aluminiowych jest możliwość wyboru oświetlenia LED Expert biały lub kolor. Istnieje możliwość dołożenia dodatkowego świetlówek LED Expert, by akwarium miało światło idealnie dobrane pod indywidualne wymagania klienta.

Podłoże do akwarium to podstawa

Każde akwarium, małe i duże powinno być wyposażone w odpowiednie podłoże, które spełnia dwa zadania. Pierwszym zadaniem jest element dekoracyjny w zbiorniku. Drugim zadaniem podłoża do akwarium jest stabilizacja parametrów wody. Nie bez znaczenia jest zapewnienie właściwego rozwoju korzeni i roślin. Podłoże do akwarium które oferujemy zapewnia stały dostęp do składników pokarmowych rybom i roślinom. Dzięki temu produktowi tworzy się w akwarium najodpowiedniejsze siedlisko flory bakteryjnej, która wspiera roślinność. Podłoże do akwarium to podstawa właściwego środowiska dla życia fauny oraz flory w zbiorniku.

pixel