Części wymienne do filtrów zewnętrznych

( ilość produktów: 18 )

Każdy akwarysta wie, że filtry w akwarium wymagają regularnego doglądania i kontroli. Zdarza się, że jeden z ich elementów może wymagać wymiany. Właśnie wtedy z pomocą przychodzą części wymienne do filtrów zewnętrznych dostępne w ofercie sklepu diversa.com.pl. Zapraszamy do przyjrzenia się przygotowanym przez nas akcesoriom dostępnym w tej kategorii.

Części wymienne do filtrów zewnętrznych w postaci uszczelek i rur

Do częstych elementów wymagających wymiany bez wątpienia należą uszczelki z gumy lub silikonu. Właśnie one zapewniają filtrom należytą szczelność. W naszej ofercie znalazły się m.in. uszczelki pasujące do filtra zewnętrznego Exus. To gumowe uszczelki O-ring. Ich wymiana jest prostą czynnością, jednak bardzo ważne, aby uszczelka miała rozmiar dopasowany do filtra. Warto również zwrócić uwagę na rury pasujące do filtrów. Podkreślamy, że dobór oryginalnych części stanowi gwarancję prawidłowego działania filtra.

Wkłady ceramiczne i gąbkowe do filtrów zewnętrznych w sklepie Diversa

Inne ważne części wymienne do filtrów zewnętrznych to wkłady ceramiczne. Mają one postać małych kuleczek lub rurek, zapewniających skuteczną filtrację w akwarium, tym samym poprawiając jakość wody. Należy pamiętać, aby przed wymianą wyłączyć filtr i odłączyć go od zasilania. Filtry zewnętrzne do akwarium mogą też zawierać wkłady gąbkowe służące do filtracji mechanicznej. To wysokiej jakości gąbki o dużej gęstości. Wkłady gąbkowe zazwyczaj wymienia się co 4-6 tygodni.

Części wymienne do filtrów zewnętrznych – wirniki i kanistry

Te ważne elementy zapewniają przepływ wody przez filtr. Wirniki ulegają stopniowemu zużyciu, dlatego wymagają regularnej wymiany. Uwaga! Zanim ponownie włączymy filtr, trzeba upewnić się, że poszczególne elementy są prawidłowo zamocowane. Kolejne przydatne części wymienne do filtrów zewnętrznych to kanistry umożliwiające przepływ wody przez różne rodzaje wkładów filtracyjnych. To jeden z kluczowych elementów filtra, dlatego wymaga regularnej konserwacji oraz czyszczenia. Prawidłowa filtracja w akwarium ma kluczowe znaczenie dla życia znajdujących się w nim organizmów.

W razie pytań czy wątpliwości dotyczących dostępnych w naszym sklepie produktów zapraszamy do kontaktu!

pixel