Nano akwaria

( ilość produktów: 9 )

Współczesne trendy w akwarystyce otworzyły przed miłośnikami tej dziedziny nowe, niezwykle ciekawe formy hodowli roślin i zwierząt. Jedną z nich jest bez wątpienia nano akwarium. To niewielkie zbiorniki o pojemności do 40 l. Nie mogło ich zabraknąć w ofercie sklepu Diversa. W asortymencie posiadamy akwaria w kształcie kostki. Zachęcamy do przyjrzenia się tym ciekawym propozycjom oraz sprawdzenia, jak założyć nano akwarium.

Co wyróżnia nano akwarium?

Idea nano akwarium przybyła do Europy z Japonii słynącej z zamiłowania do miniaturowych designerskich form. Najlepszym tego przykładem okazują się choćby popularne drzewka bonsai. Niewielkie akwaria także prezentują się równie efektownie. Jednak niecodzienny rozmiar akwarium musi iść w parze ze starannie opracowanym wnętrzem zbiornika. Wyjątkowe wrażenia wizualne wysuwają się tu na pierwszy plan. Dąży się do jak najdokładniejszego odwzorowania naturalnego fragmentu podwodnego świata. Warto mieć jednak na uwadze, że niewielka pojemność stanowi pewne ograniczenie w doborze gatunków fauny i flory.

W naszej ofercie znalazły się akwaria o pojemności 3 l, 10 l, 19 l, 31 l. Niewielkie wymiary sprawiają, że można je umieścić w dowolnym miejscu. Nie zajmują one wiele przestrzeni i stanowią bardzo stylową ozdobę każdej aranżacji. Zachęcamy także zapoznania się z innymi produktami ze sklepu, takimi jak filtry zewnętrzne, grzałki czy podłoża.

Początek przygody z nano akwarium – jak założyć?

  1. Wybór kształtu i rozmiaru zbiornika zależy od zawartości, która się w nim
    znajdzie.
  2. Do wybranego zbiornika wsypujemy podłoże. Najlepiej sprawdzi się bogate w składniki odżywcze. W przypadku nano akwariów stanowi ono również element dekoracyjny, dlatego polecamy sięgnąć po substraty o zróżnicowanych właściwościach i estetyce.
  3. Formowanie podwodnego krajobrazu. W nano akwariach wykorzystuje się rośliny i elementy dekoracyjne w postaci kamieni, skałek oraz kawałków drewna. Trzeba przy tym uwzględnić możliwości rozwoju roślin umieszczonych w zbiorniku.
  4. Kiedy sytuacja w zbiorniku się ustabilizuje, można zarybić akwarium.
  5. Pielęgnacja nano akwarium przebiega dokładnie tak samo jak w przypadku większych zbiorników, jednak powinna ona odbywać się częściej. Zaleca się podmianę wody raz w tygodniu o ⅓ pojemności. Wskazane są również częstsze testy akwarystyczne ze względu na niestabilne warunki w pojemniku. Częściej niż zwykle trzeba też przycinać i formować rośliny.

Co umieścić w małym akwarium?

Kiedy wiemy już, jak założyć nano akwarium, należy przyjrzeć się organizmom, które mogą w nim żyć. Na pierwszym miejscu znajduje się tu oczywiście rozmaita roślinność o niewielkich wymiarach, jak choćby blyksa japońska, zwartka Willisa, anubias niski czy gwiazda wodna. W nano akwariach dobrze czują się krewetki karłowate – trzeba jednak pamiętać, że potrzebują one krystalicznie czystej wody. Inna propozycja to ślimaki o małych wymaganiach. Przy wyborze ryb należy stawiać na niewielki gatunki żyjące samotniczo, które nie potrzebują dużej przestrzeni. Może być to gupik, kirysek malutki, neon błękitny czy bojownik syjamski.

Jakie możliwości oferuje akwarium nano?

Nasze nano akwaria oferują nieograniczone możliwości dla każdego miłośnika podwodnego świata. To doskonały wybór dla osób, które poszukują praktycznego i stylowego rozwiązania dla swojego domu lub biura. Akwaria nano są znane ze swojej uniwersalności. Bez względu na to, czy są Państwo doświadczonymi pasjonatami akwarystyki, czy dopiero zaczynacie swoją przygodę, z pewnością znajdziecie w naszej ofercie model, który spełni Wasze oczekiwania.

Dużą zaletą nano akwariów jest ich różnorodność. Są one dostępne w różnych rozmiarach i pojemnościach, dzięki czemu z łatwością można je dopasować do indywidualnych potrzeb i preferencji. Niezależnie od tego, czy chcą Państwo stworzyć spokojne i relaksujące środowisko dla swoich rybek, czy szukacie może miejsca dla roślin akwariowych, akwarium nano daje pełną swobodę w kształtowaniu swojego małego, podwodnego raju.

Akwaria nano w ofercie Diversa

Akwaria nano dostępne w Diversa to profesjonalne zbiorniki akwarystyczne, wykonane z wysokiej jakości szkła Float, które zapewnia odpowiednią przejrzystość oraz bezpieczeństwo dzięki oszlifowanym krawędziom. Akwarium o wymiarach 15x15x15 cm i grubości szkła 3 mm ma pojemność 3 litry, zostało sklejone bezbarwnym silikonem, co nadaje mu wyjątkowy wygląd i czyni z niego atrakcyjną dekorację wnętrz. Jego kwadratowe dno idealnie pasuje na każdą powierzchnię, nie zajmując wiele miejsca, co sprawia, że jest idealne do hodowli krewetek, ślimaków czy roślin.

Inny przykładowy model, o wymiarach 25x25x30 cm i grubości szkła 3 mm, ma pojemność 19 litrów i jest również wyposażony w bezbarwny silikon oraz szklaną przykrywkę, która dodatkowo zabezpiecza zawartość zbiornika. Akwarium to, podobnie jak mniejszy model, ma kwadratowe dno, które świetnie komponuje się w różnorodnych przestrzeniach. Akwarium 25x25x30 cm wyposażono w plastikowe narożniki, które pozwalają na swobodny montaż szklanej przykrywki. Oferowane przez Diversa akwaria nano to doskonały wybór dla miłośników akwarystyki, którzy cenią sobie elegancję, minimalizm i funkcjonalność, a ich kompaktowe rozmiary umożliwiają łatwe umiejscowienie w dowolnym miejscu, niezależnie od dostępnej przestrzeni.

pixel