Terrarystyka

( ilość produktów: 80 )

Słowo aqua, oznacza wodę, natomiast terra, ziemię. W przeciwieństwie do akwarystyki terrarystyka obejmuje więc hodowlę zwierząt lądowych, nadrzewnych oraz wodno-lądowych. Jakie egzotyczne zwierzęta mogą być hodowane w terrarium? Terrarystyka pozwala stworzyć odpowiednie warunki do życia dla gadów, płazów, owadów, a nawet niektórych gatunków ssaków. Hodowla zwierząt egzotycznych pozwala poznać niezwykłe zachowania zwierząt egzotycznych i stale obserwować ich rozwój.

Terrarystyka - sklep online z asortymentem terrariów i akcesoriów

Terrarystyka, czyli planowanie, urządzanie oraz budowanie terrariów, przeznaczonych zazwyczaj do hodowli płazów, gadów oraz bezkręgowców, staje się coraz bardziej popularnym hobby, przyciągającym rzesze fascynatów. Aby odpowiednio zadbać o egzotyczne zwierzęta, konieczny jest jakościowy, profesjonalny sprzęt, który pozwoli zapewnić im najlepsze warunki. W co więc powinien się wyposażyć i co musi wiedzieć początkujący terrarysta?

Podstawową kwestią jest oczywiście wybór odpowiedniego terrarium. Musi ono być dopasowane indywidualnie do potrzeb danego gatunku, istnieje bowiem wiele modeli terrariów, różniących się między sobą kształtem, rozmiarem, wykorzystanym materiałem, rodzajem wentylacji oraz sposobem ich otwierania. Zanim zdecydują się Państwo na wybór terrarium, należy zapoznać się z wymaganiami zwierzęcia, które będzie je zamieszkiwać. Węże, pająki naziemne, jeże pigmejskie lub żółwie wymagają zastosowania terrarium poziomego. Pająki nadrzewne, niektóre gatunki gekonów oraz kameleony, które w naturalnych warunkach wspinają się po skałach i konarach drzew, potrzebują dużej przestrzeni, jakie zapewnia im terrarium pionowe.

W ofercie sklepu internetowego Diversa znajdą państwo ogromny wybór terrariów doskonałych dla bezkręgowców - pająków i patyczaków, gadów - węży, jaszczurek i żółwi, płazów - żab, ropuch, salamander i traszek, a także niewielkich ssaków - jeży oraz gryzoni, takich jak chomikomyszek, koszatniczek, a nawet oposów.

Profesjonalna terrarystyka - pająki, kameleony i ropuchy

Diversa terrarystyka sklep internetowy oferuje zarówno terraria, które sprostają wymaganiom zaawansowanych terrarystów, jak i gotowe zestawy terrarystyczne, idealne dla początkujących. Osoby rozpoczynające swoją przygodę z hodowlą pająków powinny wybierać gatunki o łagodnym usposobieniu oraz niewielkich wymaganiach przestrzennych i żywieniowych. Zachwycające ciekawym ubarwieniem, spokojne ptaszniki pomarańczowokolanowe mogą być hodowane w niewielkich terrariach o rozmiarach 30x25x25cm, do których można zastosować substrat kokosowy, korzeń lub łupinę orzecha kokosowego.

Bardziej doświadczeni miłośnicy zwierząt egzotycznych mogą zdecydować się na hodowlę ptasznika słonecznego. Pająk ten przemieszcza się niezwykle szybko i potrafi kąsać jadem, dlatego polecany jest jedynie zaawansowanym terrarystom. Innym wymagającym zwierzęciem, którego hodowla cieszy się stale rosnącą popularnością, jest kameleon. Ta piękna i fascynująca jaszczurka wymaga zastosowania dużego terrarium, wyposażonego w konary do wspinaczki, roślinność oraz fragmenty skał. Niezwykle istotne jest zachowanie odpowiedniej wilgotności powietrza, dlatego w terrarium powinien znaleźć się wodospad lub profesjonalny system zraszający. W żywieniu kameleona ogromną rolę odgrywa odpowiednia suplementacja oraz urozmaicona dieta.

Terraria, zestawy terrarystyczne i szafki pod terrarium

Terraria dostępne w sklepie internetowym Diversa wykonane są z najwyższej jakości materiałów, odpornych na pęknięcia, odkształcenia i zarysowania. Przejrzyste szyby umożliwiają obserwację zwierząt w każdych warunkach, a specjalne wywietrzniki, wykonane z perforowanej blachy umożliwiają odpowiednią cyrkulację powietrza. Jakościowe terraria doskonale nadają się do hodowli zwierząt pustynnych, wodno-lądowych oraz nadrzewnych. Szklane ściany terrariów są bardzo proste w czyszczeniu i umożliwiają łatwe usunięcie smug i zacieków.

Diversa terrarystyka, sklep z największą ofertą terrariów oraz zestawów terrarystycznych, sprosta zarówno wymaganiom profesjonalistów, jak i początkujących hobbystów. Szeroki wybór terrariów z wbudowaną wentylacją, przelotkami na kable grzewcze oraz funkcjonalnym otwarciem, umożliwiającym wygodne karmienie i swobodny dostęp do zwierzęcia sprawia, że każdy pasjonat terrarystyki znajdzie w naszym asortymencie idealny produkt.

pixel