Akwaria proste

( ilość produktów: 22 )

Podstawowy typ zbiorników wykorzystywanych w akwarystyce to oczywiście akwaria proste. Nic dziwnego! Łatwo wpasować je do każdego pomieszczenia, a przy tym zawsze wyglądają bardzo estetycznie. Co więcej, efektownie prezentują swoją zawartość. Jednak przemyślany design to tylko jedna z zalet naszych produktów. Proste akwarium z oferty Diversa zachwyca także starannością wykonania. Przygotowaliśmy modele o różnych wymiarach i pojemnościach, dlatego zachęcamy do sprawdzenia naszych propozycji.

Proste akwarium Diversa

Przedstawiamy nowoczesne akwaria, które wykonano zgodnie z obowiązującymi normami bezpieczeństwa. Powstają one ze szkła Float oraz OptiWhite o grubości odpowiadającej europejskim normom DIN z zastosowaniem odpowiednich systemów wzmocnień.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar akwarium?

To, czy wybierzemy akwarium proste 112 l, 60 l, czy też inne, zależy od gatunków ryb i roślin, które planujemy w nim hodować. Musimy zatem zebrać wszelkie informacje dotyczące niezbędnych warunków życia dla konkretnych organizmów. Oczywiście im więcej zwierząt chcemy wziąć pod opiekę, tym większego akwarium potrzebujemy. Co więcej, jeśli mamy w planach rozwijanie swojego hobby w przyszłości, warto od razu zainwestować w duży zbiornik. Daje on szerokie możliwości aranżacyjne oraz sprzyja oszczędności pieniędzy. Dzięki niemu nie ma potrzeby wymiany zbiornika na większy egzemplarz po krótkim czasie od zakupu. Kolejna kwestia wpływająca na to, czy kupimy akwarium 60 l proste czy nieco większe to metraż, którym dysponujemy w pokoju czy w ogóle mieszkaniu.

Akwarium 60 l i większe

Za optymalny rozmiar zbiornika na początek uznaje się pojemności od 54 l do 112 l. Z powodzeniem można w nim hodować większość popularnych gatunków ryb i roślin. Mniejsze pojemności uznaje się za nano zbiorniki. Z kolei akwarium proste 112 l oraz większe na pewno zaspokoją oczekiwania doświadczonych akwarystów. Dodatkowo warto wziąć pod uwagę, że duże akwarium może okazać się łatwiejsze w utrzymaniu od mniejszych egzemplarzy. Otóż środowisko rozwijające się w dużych zbiornikach zyskuje lepszą naturalną ochronę przed wszelkimi zmianami, które mogą w nim zajść. To z kolei pozwala skrócić czas pielęgnacji. W dużym akwarium ryby zyskują też odpowiednią przestrzeń, aby swobodnie pływać i tworzyć kryjówki.

Oczywiście akwarium to podstawa, jeśli pragniemy rozpocząć przygodę z rybami lub uprawą roślin wodnych. Jednak, aby rzeczywiście spełniało ono swoją funkcję i stwarzało optymalne warunki dla fauny i flory, należy wyposażyć je w szereg dodatków. Wśród nich musimy wymienić choćby filtry wewnętrzne i zewnętrzne, ramki, napowietrzacze, właściwe oświetlenie, podłoże czy szafkę dopasowaną do rozmiaru zbiornika. Akwarium proste 80x35x45 cm oraz w wielu innych rozmiarach jest dostępne w naszym sklepie internetowym, podobnie jak wszelkie akcesoria niezbędne do prowadzenia akwarium.

pixel