Podłoża do akwarium

( ilość produktów: 3 )

Starannie dobrane podłoże do akwarium znacząco wpływa na kondycję roślin i zwierząt w zbiorniku. Decyduje również o estetyce zbiornika. Dzięki niemu można w atrakcyjny sposób zaprezentować roślinność i sprawić, że wnętrze akwarium wiernie odwzoruje wybrany fragment natury. W naszej ofercie znalazło się wysokiej jakości biopodłoże NutriPlant. Zachęcamy do sprawdzenia, dlaczego warto je wybrać!

Naturalne podłoże do akwarium NutriPlant

Dostępne w naszym sklepie podłoże aktywne do akwarium składa się z całkowicie naturalnych składników bezpiecznych dla żywych organizmów. To podłoże do akwarium, które zapewnia stabilizację parametrów wody, a przy tym wspiera prawidłowy rozwój korzeni roślin, gwarantując im ciągły dostęp do składników pokarmowych. Wszystko to sprawia, że akwaria stają się idealnym miejscem do rozwoju flory bakteryjnej przyjaznej roślinom. To odpowiednie podłoże do akwarium dla początkujących, jak i zaawansowanych miłośników akwarystyki.

Naturalne podłoże do akwarium NutriPlant powstało dzięki badaniom Mariana Wojtaszka. Podczas wieloletnich obserwacji dowiódł on, że podłoża aktywne do akwarium NutriPlant w zbiornikach typu Low Tech eliminują konieczność dodatkowego nawożenia oraz stosowania CO2 przez okres od 3 do 6 lat!

Skład podłoża NutriPlant :

  • torf wysoki,
  • ił (gatunek ziemi),
  • lessy (gatunek ziemi),
  • włókno kokosowe.

Ile podłoża do akwarium potrzeba?

Aby podłoża aktywne do akwarium spełniały swoje zadanie, należy stosować je w prawidłowy sposób. W przypadku produktu NutriPlant na dnie układamy warstwę o grubości 1,5-2 cm, a następnie pokrywamy ją warstwą żwiru kwarcowego o grubości 4-6 cm. Polecamy, aby gradacja żwiru wynosiła 1-5 mm. Następnie napełniamy zbiornik do połowy wysokości, sadzimy rośliny, po czym dopełniamy wodą. W asortymencie sklepu Diversa można zakupić podłoża w opakowaniach o pojemności 3 l, 5 l oraz 10 l. To ile podłoża do akwarium potrzeba zależy oczywiście od rozmiaru zbiornika, którym dysponujemy.

Jakie podłoże do akwarium ogólnego wybrać?

Przy zakupie podłoża należy kierować się nie tylko estetyką, ale przede wszystkim potrzebami roślin, które trafią do zbiornika. Trzeba zadbać, aby mogły się pewnie zakorzenić - na to wpływa wielkość wybranego granulatu. Za drobny piasek zaburza cyrkulację wodną, co prowadzi do powstania twardej warstwy blokującej rozwój systemu korzeni. Wobec tego, jakie podłoże aktywne do akwarium sprawdzi się najlepiej?

Na rynku dostępne są różne typy podłoży do akwariów:

  • Żwir to najtańsze i najprostsze rozwiązanie. Niestety jest jałowy i pozbawiony substancji odżywczych, dlatego wymaga stosowania dodatkowych nawozów dla prawidłowego wzrostu roślin.
  • Podłoże do akwarium składające się ze żwiru oraz substratu podżwirowego wspiera równomierny wzrost roślin. Substrat układa się na dnie pojemnika, a następnie przysypuje warstwą żwiru, dzięki czemu pozostaje niewidoczny.
    • Naturalne podłoże do akwarium w formie gotowego substratu to najlepsza z dostępnych na rynku opcji. Zapewnia optymalne warunki do wzrostu roślin. Takie podłoże aktywne do akwarium fantastycznie sprawdza się w zbiornikach ogólnych i biotopowych, w których żyją ryby potrzebujące miękkiej i kwaśnej wody.

Zachęcamy do sprawdzenia, dlaczego dla wielu osób NutriPlant to najlepsze podłoże do akwarium! Zapraszamy również do zapoznania się z innymi produktami z naszej oferty. Prezentujemy m.in. profesjonalne napowietrzacze czy grzałki.

pixel