Terraria wysokie

( ilość produktów: 5 )

Wysokie terraria dedykowane są przede wszystkim zwierzętom, które potrzebują przestrzeni do swobodnej wspinaczki. Odpowiednio zaprojektowana konstrukcja oraz optymalne wymiary pozwalają z łatwością umieścić we wnętrzu terrariów naturalne gałęzie i korzenie, fragmenty skał, wodospady i ciekawe elementy ozdobne. Funkcjonalne drzwi przesuwne zapewniają wygodne otwieranie i bezproblemowy dostęp do zwierzęcia w każdej sytuacji.

Jakie zwierzęta potrzebują wysokiego terrarium?

Wszystkie zwierzęta, które do odpowiedniego rozwoju potrzebują miejsca do wspinania się, wymagają umieszczenia w pionowych terrariach. Są to zarówno bezkręgowce, takie jak ptasznik nadrzewny, jak i płazy lub gady, wśród których wymienić można kameleona jemeńskiego, gekony murowe lub żaby drzewne. W naturalnym środowisku zwierzęta większość czasu spędzają wspinając się po skałach, lub konarach drzew. Przeznaczone dla nich terrarium, powinno jak najlepiej odwzorowywać ich rodzime otoczenie. Powierzchnia dna terrarium nie musi być tak duża jak w przypadku żółwi stepowych lub ptaszników naziemnych - liczy się przede wszystkim odpowiednia wysokość zbiornika.

Pionowe terraria oferują nieograniczone możliwości aranżacji. Bez problemu pomieszczą niewielkie rośliny, korzenie lub konary, a także skalne ścianki, wodospady i wszelkie elementy ozdobne. Ciekawym urozmaiceniem wysokiego terrarium dla gadów lub płazów może okazać się wodospad, a także półki i hamaki do wspinaczki. Nie należy także zapominać o zapewnieniu zwierzętom warunków do stworzenia naturalnej kryjówki. Jest to kwestia szczególnie istotna w przypadku zwierząt nocnych, które za dnia chowają się gęstej trawie, pniach drzew lub skalnych szczelinach. Roślinność i fragmenty kory, za którymi gady, płazy i pająki mogą się swobodnie ukryć, dodatkowo wzbogacają aranżację wysokiego terrarium, nadając mu walorów estetycznych.

Najwyższej jakości wysokie terraria dostępne w sklepie internetowym Diversa

Wysokie terraria wyposażone we wbudowany system wentylacji, otwory umożliwiające poprowadzenia kabli grzewczych oraz wygodne otwarcie zapewnia doskonałe warunki do życia dla wielu gatunków zwierząt egzotycznych. Mocna, perforowana blacha aluminiowa jest odporna na rdzewienie oraz uszkodzenia mechaniczne. Wygląda estetycznie i zapewnia odpowiedni przepływ powietrza nawet w bardzo wysokich terrariach.

Wygodne drzwiczki boczne, umieszczone na prowadnicy zapobiegają możliwości wydostania się zwierzęcia na zewnątrz terrarium. Konstrukcja wysokich terrariów została dostosowana do specjalnych potrzeb zwierząt, które w naturalnych warunkach wspinają się po skałach lub drzewach. Szeroki wybór pionowych terrariów, dostępnych w sklepie internetowym Diversa, pozwoli Państwu wybrać najlepszy model dla wielu gatunków zwierząt egzotycznych - zarówno płazów i gadów, jak i wszelkiego rodzaju owadów. Zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą!

pixel