Maty pod akwarium

( ilość produktów: 12 )

Miłośnicy akwarystyki doskonale wiedzą, jak ważne jest zabezpieczenie dna akwarium. Uniwersalnym produktem, który pozwala chronić zarówno akwarium, jak i powierzchnię, na której zostało umieszczone, jest specjalistyczna mata. Wykonana z mocnego, a zarazem elastycznego tworzywa mata, nie tylko niweluje nierówności podłoża i zapobiega uszkodzeniu akwarium, ale także wspomaga izolację cieplną i chroni meble przed zarysowaniem.

Czy mata pod akwarium jest konieczna?

Wielu początkujących akwarystów zastanawia się, czy mata pod akwarium jest niezbędnym elementem wyposażenia. Zdecydowanie tak! Dlaczego nie należy stawiać akwarium bezpośrednio na meblach? Specjalistyczny podkład przede wszystkim zapobiega występowaniu naprężeń na powierzchni szklanych ścianek, niwelując tym samym ryzyko ich pęknięcia lub rozszczelnienia. Mata równomiernie rozkłada naprężenie, dzięki czemu zapewnia stabilność i chroni konstrukcję akwarium przed uszkodzeniem.

Jak wybrać odpowiednią matę pod akwarium?

Profesjonalne maty pod akwarium wykonane są ze specjalnej, gęstej pianki, oferującej odpowiednie podparcie, izolację termiczną, a przy tym ochronę mebla przed uszkodzeniem. Aby mata wyglądała schludnie i idealnie spełniała swoje zadanie, musi zostać odpowiednio dobrana do wymiarów akwarium. Maty dostępne w sklepie internetowym Diversa odpowiadają rozmiarom akwariów.

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór mat pod akwaria o różnej wielkości. W asortymencie posiadamy maty dopasowane zarówno do niewielkich akwariów o wymiarach 40x25x25 cm, jak i bardzo dużych zbiorników 200x80x60 cm, o objętości 960 l. Do najpopularniejszych i najczęściej wybieranych produktów w kategorii maty akwarystyczne należą:

  • mata pod akwarium 60x30
  • mata pod akwarium 80x35
  • mata pod akwarium 150x50
  • mata pod akwarium 100x40

Niezależnie od tego, czy chcemy zabezpieczyć niewielkie 25-litrowe akwarium, idealne dla początkujących akwarystów, czy też zapewnić odpowiednią izolację i uszczelnienie największych, profesjonalnych zbiorników, piankowa mata to najlepsze i niezastąpione rozwiązanie. Dzięki ofercie mat pod akwarium, dostępnych w wielu wymiarach, z łatwością wybiorą Państwo odpowiedni produkt, który pozwoli ochronić dno akwarium przed pęknięciem lub rozszczelnieniem.

pixel