Zestaw akwarystyczny dla najmłodszych

( ilość produktów: 2 )

Rodzice pragnący wprowadzić dzieci w fascynujący świat akwarystyki, powinny zwrócić uwagę na zestawy akwarystyczne dla najmłodszych dostępne w naszej ofercie. Zestawy opracowane z myślą o dzieciach mają niewątpliwą wartość edukacyjną. Uczą odpowiedzialności, a także troski o rośliny i zwierzęta. Zapewniamy, że dbanie o własne, choćby niewielkie akwarium stanie się dla dziecka niezapomnianą, pouczającą przygodą.

Zestawy akwarystyczne dla najmłodszych chłopców i dziewczynek

W naszej ofercie znalazły się zestawy, które spodobają się zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom. Zawierają one akwarium o pojemności 10 lub 12 l. W zestawie Skarb Pirata umieszczono m.in. sztuczną roślinkę akwariową, żwirek, pokarm dla rybek, dekorację do akwarium oraz vademecum akwarysty. Większe zestawy akwarystyczne Splash dla najmłodszych zawierają też filtry oraz oświetlenie LED. Niewielkie akwaria na pewno zmieszczą się nawet w mniejszym pokoju, np. na biurku lub szafce nocnej. Pięknie wzbogacą wystrój pomieszczenia.

Jakie organizmy wodne wybrać do zestawu akwarystycznego dla najmłodszych?

Ze względu na niewielkie rozmiary zbiorników wchodzących w skład zestawów dla dzieci należy wybierać ryby czy inne stworzenia bardzo rozważnie. Bezpieczny wybór to krewetki (karłowate lub neocaridina) czy ślimaki. Można też zdecydować się na gupiki. Należy pamiętać, że w niewielkim akwarium trzeba kontrolować równowagę biologiczną oraz regularnie wykonywać wymiany wody. Warto zatem uwzględnić, że dziecko może potrzebować pomocy w konserwacji akwarium oraz opiece nad żywymi organizmami w jego wnętrzu. Zachęcamy również do przyjrzenia się pozostałym produktom w naszej ofercie. Wśród nich znalazły się m.in. maty pod akwarium, podłoża oraz wiele innych produktów. W razie pytań jesteśmy do dyspozycji naszych klientów!

pixel